Kıbrıs Müzikli Eğlenceye Kendini Kaptırdı…

Maxim Royal, bu hafta konuklarını fasıl ekibinin “Safalar Getirdiniz Safa Geldiniz Dostlar” klasiği ile karşıladı. Bu hafta da yoğun ilgi sebebi ile rezervasyonlar erkenden tükendi. Anlaşılan Kıbrıs, müzikli eğlenceye çoktan kendini kaptırdı…

2016010901

Eğlencenin hızının yavaş yavaş tırmanmaya başladığı anlarda, 90’ların klasikleri ve son dönem popüler şarkıları ile sahnede Kıbrıs’ın aranan isimlerinden Levent vardı. Ünlü komedyen Fehmi Dalsaldı’nın “Gullüm Show”u öncesinde konukları ısıtıp eğlenceye hazırladı.

 

Musallat Azize İş Başında…

2016010902

Muhteşem performansıyla her hafta bir birinden ilginç tiplemeleriyle Maxim Royal konuklarına parmak ısırtan ünlü komedyen Fehmi Dalsaldı, öncelikle musallat Azize karakteri ile “Azize” şarkısını çalmayan orkestrasına sardı. Ardından kendi adını taşıyan şarkısıyla sahnede göbek şov yaptı. Ünlü komedyen, “Eski Maxim Gazinolarını Maxim Royal’e taşıdık. Daha önce çok ünlü isimle çalıştım, başta Bülent Ersoy olmak üzere” diyerek Bülent Ersoy’la olan anılarını anlatmaya başladığında kahkahalar yükselmeye başladı. Her zamanki gibi musallat Azize, masalar arasında konuklara sataşmayı da ihmal etmedi. Konukların ünlü komedyene ilgisi büyüktü. Masalar arasında dolaşan Azize’yi, konuklar masalarında misafir etmek için adeta yarıştı. Hayranlarını kırmamaya özen gösteren Fehmi Dalsaldı, teker teker masaları dolaşarak hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

 

Maxim Royal’den Bir Zenne Geçti…

2016010903

Yenilikleriyle konuklarını şaşırtan Maxim Royal’de bu hafta zenne rüzgarı esti. Evrim Sultan, seyirciden büyük alkış toplamasının yanı sıra misafirlere kendisiyle birlikte göbek attırtmayı da başardı. Maxim Royal’in ön sıralarında eğlenen bir misafir, Evrim Sultan ile yarışırcasına göbek şov yaptı ve konukları kendisine hayran bıraktı. Evrim Sultan, Kıbrıs sahnelerinin aranan isimlerinden biri olacağının sinyallerini verirken dansıyla büyüledi. Doğum günü masalarına özel ilgi gösteren Evrim Sultan, birbirinden ilginç kıyafetleri ve dans aksesuarları ile de ilgi odağı oldu. Maxim Royal’de sıcak bir zenne rüzgarı esti.

 

Sahnelerin Kıskanılan İsmi…

2016010904

Türkiye sahnelerinden sonra adını Kıbrıs sahnelerine de ilk sıradan yazdırmayı başaran Özhan Jan, yılların eskitemediği şarkı “Böyle Ayrılık Olmaz” ile Maxim Royal sahnesini açtı.

 

“Maxim Royal’i Kıbrıs’a kazandıran patronum Arda Çancıoğlu’na teşekkür ediyorum. Yine maşallah çok doluyuz. Eee yani kapasite meselesi bu, ne yaparsınız?” Diyerek eğlence sektörüne Maxim Royal’in hızlı girdiğinin ve devamında da bomba gibi geleceklerinin sinyallerini verirken rakiplerine sahneden resmen göz dağı verdi.

 

“İlk defa izleyenler için söylüyorum; bu akşam buradan çok eğlenerek ayrılacağınızın garantisini şimdiden veriyorum. Gecenin sonlarına doğru buradan eğlenmeye doymuş olarak ayrılmanızı istiyorum”

2016010905

Ünlü sanatçı, yorumcu kimliğinin yanı sıra besteci kimliğini de konuşturarak bu sene altın plak ile ödüllendirilen Demet Akalın albümü için verdiği “Günaydın Abla” şarkısını konuklarla birlikte oynayarak söyledi. Sezen Aksu’nun Demet Akalın albümünü dinledikten hemen sonra arayıp albümde en çok bu şarkıyı beğendiğini söylediğinden ve kendisini bunun kadar hiç birşeyin bu kadar mutlu etmediğinden de satır aralarında bahsetti. Bu sırada doğum günü ve evlilik yıldönümü olan misafirlerine de özel doğum günü ve evlilik yıldönümü şarkıları söyleyerek kutladı.

2016010906

Damar şarkıların baş konuğu, kıskanarak söylediği “Kalakaldım” konukları kendinden geçirmeye yetti. Önümüzdeki haftadan itibaren Kıbrıs’ı bomba gibi sallamak üzere Maxim Royal’de Çarşamba ve Cuma günleri sahne alacağının ve bu günlerden birinde arabesk ve 90’lar gecesi yapacağının müjdesini verdikten sonra yine bir Yıldız Tilbe damar şarkısı için, mikrofonu vokalistine teslim etti. İsyan şarkısı, Özhan Jan ile isyandan öte bir güzellikteydi.

2016010907

Hayranlarından birinin hareketli şarkı isteği üzerine, “Seni mi kıracağım, hareketli yapalım o zaman. Beni burda ikinci programımda masalara çıkarıp oynattılar. Hiç tarzım değil ama ben de bozdum kendimi Kıbrıs’ta” diye espiri yaparak Gülşen’den “Dan Dan” ile sahnesini hızlandırdı. Sanatçının şerefine şampanyalar ardı ardına patlatıldı. Özhan Jan sahnesinin davul şovu ise görülmeye değerdi. Misafirler, göbek havalarının ritmine kendini çoktan kaptırmışken ve tüm masalar oynamaktayken sanatçının mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

2016010908

Tekrar damar şarkılara geçiş yaparken, besteci kimliğini ön plana çıkaran Merve Özbey’e verdiği ve damar klasikleri arasına girmeye aday “Usta” şarkısı ile tüm konukları hüzünlendirirken, yürekleri de dağlamaya devam etti. Sanatçıyı dinlemeye gelenler arasında Kıbrıs’ın tanınan seslerinden Bahar Gökhan da vardı. Özhan Jan, gecenin ilerleyen saatlerinde, sanatçı arkadaşıyla sahnesini paylaştı. Bahar Gökhan’ın ardından sahneyi sahibi devraldıktan sonra, damar şarkılarla program hız kesmeden devam etti.

2016010909

Özhan Jan, gecenin finalini, hareketli şarkılarla misafirlerini yine oynayarak ve Çarşamba günü tekrar buluşmak dileğiyle yaptı.

 

Saim Yılmaz

“kendi halinde bir yazar”

www.saimyilmaz.com.tr

saim@saimyilmaz.com.tr

 

Fotoğraflar: Erkan Çinli – Erdem Çağlayan

 

Leave a comment

Your email address will not be published.

*