Maxim’de Geceler Bambaşka…

Fasılı, eğlenceyi ve komediyi bir araya getiren Maxim Royal’de doyumsuz eğlence devam ediyor.

2015011601

Rezervasyonları günler öncesinden tükenen ve açıldığı ilk günden itibaren Kıbrıslı eğlence severlerin ilgi odağı olmayı başaran Maxim Royal, konuklarını her zamanki gibi muhteşem bir ekip ile karşıladı. Eski Maxim günlerindeki çiçekçi kız klişesi de unutulmamıştı. Gece boyunca çiçekçi kız, masalar arasında dolaşarak güzel ve zarif hanımefendilere çiçek takdim etti.

2015011602

Eski gazino günlerini tekrar yaşatmayı amaçlayan mekanın Fasıl Ekibi, eski alaturka şarkılar ile konuklarını mest etmeyi başardı. Ekip, eğlence öncesi misafirleri ilerleyen saatlerdeki enerji dolu geceye hazırladı.

Musallat Azize İş Başında…

2015011603

Azize her zamanki gibi söylene söylene kendi şarkısı “Azize” ile programına başladı. Büyük bir özenle, hemen hemen bütün masaları dolaşan Azize, doğum günü olan masalarla özellikle ilgilendi. Misafirlerinin memnuniyeti için elinden geleni yaptı. Ünlü komedyen Fehmi Dalsaldı, Azize tiplemesinin ardından çalıştığı ünlülerle olan anıları ve taklitleriyle eğlenceli dakikalara hız verdi. “Arka Sokaklar” dizisinde Dilberay’la karşılaşması ve sohbetleriyle ilgili anektodları misafirlerden büyük alkış aldı. Bülent Ersoy’la ilgili ise; bir havaalanı anısına değinen ünlü komedyen, “Kıbrıs’a gelirken havaalanında Bülent Ersoy’la birlikte geliyoruz. Herkes ‘x-ray’den geçiyor. Bülent Ersoy’un geçmediğini gören diğer yolcular, herkes geçiyor da o neden geçmiyor. Bülent Ersoy olduğu için mi? Diye sordular. Bülent Ersoy cevap verdi: Ben geçemem, hamileyim bana yasak” diyerek misafirleri gülmekten kırıp geçirdi. Büyük üstad Seyfi Dursunoğlu’nun meslek hayatında önemli bir yere sahip olduğunu belirttikten sonra Huysuz Virjin’in “Katina”sı ile programına devam etti ve konuklara da mikrofonu uzatarak muhteşem bir eğlenceye imza attı. Musallat Azize adına sahneye şampanyalar gönderildi. Ünlü komedyen, programına Zerrin Özer, Muazzez Abacı ve Ajda Pekkan taklitleriyle devam etti.

2015011604

Özhan Jan Hem Oynadı Hem Oynattı…

Maxim sahnesinin vazgeçilmez muhteşem sesi Özhan Jan, piti kare, yakası ve kol uçları deri ile hareketlendirilmiş ceketi ve kenarı zincir detayı ile süslenmiş siyah pantolonu ile “Tanrı İstemezse” şarkısı ile geceye ay gibi doğdu. Son zamanların hit parçaları ile programına devam eden sanatçı, Demet Akalın’ın altın plak alması ile ilgili sanatçıdan övgü dolu sözlerle bahsederken, kendi şarkısı “Günaydın Abla”nın da bulunduğu albüm için “Özhan Jan adı geçer de en iyi albüm ödülünü almaz mıyız hiç? Kalite her zaman farkını ortaya koyar canlarım” diyerek sahneden besteci kimliğinin de hakkını verdi. Sonrasında da söz ve müziği kendisine ait “Günaydın Abla” ile hem oynadı hem de oynattı. 90’ların hitleri ile misafirlere nostalji yaşatmayı da ihmal etmedi.

2015011605

Ünlü sanatçı, damar şarkılarla yürekleri dağlamak için “Kalakaldım” şarkısıyla slowlarına giriş yaptı. İşte tam da bu saatlerde, konukların aşka geldiğini görmek mümkündü. Niran Ünsal, Yıldız Tilbe ve son zamanların en çok dinlenen slow şarkılarını çiftlerin dansları eşliğinde ardı ardına sıraladı.

Özhan Jan, o gece yine fazlasıyla havasındaydı. Slow şarkılarla demlenen konukları, tekrar hareketli şarkılarla bir an olsun yerine oturtmadı. Sahneden Merit Crystal Hotel organizasyonlarının mimarı Eda Burç’un doğum gününü kutlayarak kendisi için güzel bir şarkı da armağan etti.

Sahne Böyle Basılır…

2015011606

İlerleyen saatlerde, Özhan Jan sahnesine komedi de dahil oldu. Musallat Azize sahneyi bastı ve yine konuklara bol kahkahalı dakikalar yaşattı. Özhan Jan’la birlikte kelimenin tam anlamıyla eğlencenin dibine vurdular. Birlikte yaptıkları “Gül Döktüm Yollarına” düeti ise Maxim Royal’i salladı. Ünlü komedyen ve Maxim Royal’in vazgeçilmez Starı, tüm konukların masalarını tek tek dolaşarak misafirlerle özel olarak ilgilendiler.

Geceye Damga Vurdu…

2015011607

Sanatçı, sahnesine hayranlarından gelen istek şarkıları seslendirerek devam etti. Gecenin ilerleyen saatlerinde, İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Selami Şahin şarkılarıyla geceye damgasını vurdu. Gecede, doğum günü olan misafirlerden biri, aynı zamanda doğum günü hediyesi olarak evlenme teklifi aldı. Sanatçı da evlenme teklifi üzerine, kendi anılarını hayranları ile paylaştı.

Yeni Güne Dansözlü Giriş…

2015011608

Saatler gece yarısını vurduğunda, yeni güne dansözle giriş yapıldı. Konukların hem gözüne hem kulağına hitap eden Maxim Royal, bu hafta da değişen ve yenilenen sahneleriyle konuklarını şaşırtmaya devam etti. Dansöz Sibel Sultan, sahne şovuna konuklarla birlikte masa aralarında dans ederek devam etti.

Selami Şahin Yorgunluğunu Özhan Jan’la Attı…

2015011609

Özhan Jan, programının ikinci bölümüne son dönem popüler şarkılarla devam etti. İlerleyen saatlerde, aşk şarkılarının üstadı Selami Şahin de Özhan Jan sahnesini izleyenler ardasındaki yerini aldı. Selami Şahin, Merit Royal Hotel & Casino’nun düzenlemiş olduğu özel bir konserde sahne aldıktan sonra, yorgunluğunu atmak için eğlenceyi tercih etti.

2015011610

Sanatçıyı izlemeye gelenler arasında, eski vokalisti Güven Yüreği de vardı. O Ses Türkiye programına, Ebru Gündeş ile yaptığı Selami Şahin şarkısının düeti ile damga vuran ve Özhan Jan’ın da bir dönem vokalistliğini yapmış olan Güven Yüreği, dedem dediği Selami Şahin’in bestesi “Sen Sevdalı Ben Belalı” ile Maxim Royal’i romantizme boğarak, bir daha çığlıklarıyla ayakta alkışlandı. Selami Şahin’e “dede” demesinin sebebini de “Biz, artık aşılamayan, meslekte üstadın üstüne çıkacak kimse olmadığı zamanlarda, müzik dünyasında o kişiye dede denir” diye açıkladı.

2015011611

Özhan Jan, davul şov eşliğinde “kuduruk şarkılar” diye tabir ettiği kıpır kıpır şarkıları ile konukları yerlerinde oturtmadı. Hayranlarını kırmayarak, yine bol bol hareketli istek şarkılara yer verdi.

2015011612

Yine bir Özhan Jan klasiği, sahnede sandalyesine oturarak, hayranlarını damar şarkılarla romantizmin doruklarına çıkarmayı başaran sanatçı, gecenin geç saatlerine kadar programına devam etti. 23 Ocak’ta Maxim Royal sahnesinde Altay’ın ve 30 Ocak’ta da tekrar kendisinin olacağını hatırlatarak sahneden ayrıldı.

2015011613

Saim Yılmaz

“kendi halinde bir yazar…”

www.saimyilmaz.com.tr

saim@saimyilmaz.com.tr

 

Leave a comment

Your email address will not be published.

*